Ekonomi

Teknoloji Analisti Kazanç Raporundan Önce Apple Hisselerinin Elde Tutulmasını Savunuyor

Lynx Equity Strategies analistleri Apple’ın (NASDAQ:AAPL) bugün piyasa kapandıktan sonra açıklanması beklenen mali raporu konusunda iyimser. iPhone’un arkasındaki teknoloji şirketinin henüz tam olarak tanınmamış bir fırsat olduğuna inandıklarını ifade ediyorlar.

Yakın tarihli bir analizde, bu finans uzmanları iPhone satışlarıyla ilgili konuları ele aldılar. Satışlardaki son düşüşün uzun vadeli sorunlardan değil, kısa vadeli üretim sorunlarından kaynaklandığını öne sürüyorlar. Mali yıl boyunca iPhone satışlarının %3 oranında artacağını tahmin ediyorlar ki bu da %1’lik genel düşüş tahminiyle çelişiyor.

Analiz aynı zamanda Apple’ın bilgisayar segmentindeki genişleme potansiyeline de işaret ediyor ve Mac için satış tahminleri genel tahminleri aşıyor. Analizde ayrıca Apple’ın yapay zekaya (AI) yönelik stratejik yöneliminin özellikle umut verici olduğu vurgulanıyor.

Analistler, Apple’ın gelişmiş donanım ve yakında piyasaya sürülecek olan M4 çip ile geliştirilmiş bilgisayarlarının, büyüyen yapay zeka sektöründen yararlanmak için iyi bir konumda olduğuna inanıyor. Apple, yaygın olarak kullanılan açık kaynaklı dil modellerine (LLM’ler) erişim sağlayarak ve yapay zeka yazılımlarını dikkatle seçerek çok sayıda kullanıcının ilgisini çekebilir ve ürünleri için önemli bir yükseltme döngüsünü teşvik edebilir.

Anlık engellere ve borsadaki dalgalanmalara rağmen Lynx analistleri Apple’a olumlu bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve hedef hisse fiyatını 220 dolar olarak belirliyor. Yatırımcılara, gelecekte teknoloji endüstrisini önemli ölçüde etkileyeceğine inandıkları Apple’ın yapay zeka stratejisinin kalıcı değerini göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyorlar.

“Yatırımcılar NVDA/MSFT’nin ardından bir sonraki büyük fırsatın arayışı içinde oldular. Yatırımcılar GOOG’un değerinin farkına vardı. Biz AAPL’nin bir sonraki fırsatı temsil ettiğine inanıyoruz,” diyor Lynx Equity Strategies. “Çin akıllı telefon satışlarına ilişkin geçici endişeler bizi yönlendirmeyecek.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir insan editör tarafından düzenlenmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu